Zagłosuj na Wiekowe Drzewa | Do 30 Czerwca

Edit:

1273 głosy!!!!

Mój projekt dzięki Wam przechodzi do etapu realizacji.

Serdecznie wszystkim dziękuję ❤️🌳
Jestem szczęśliwa i wzruszona…

JogaBo szkoła jogi zachęca do włączenia się do akcji

POPROSZĘ O GŁOS NA WIEKOWE BIELAŃSKIE DRZEWA

 

‘25 CZERWCA
Nie ma ucieczki.
ŻYJĄC Z JOGĄ: Ucieczka jest stratą czasu. Nawet jeśli wybierzemy się na egzotyczne wakacje, nasze myśli pojadą tam z nami. Ratunkiem jest przemiana, która uwolni nas od własnych myśli. Dziś kiedy tylko sobie przypomnisz, powtarzaj następującą mantrę: “Mam myśli, ale nie jestem moimi myślami”.’

________________________________________

Drzewa też nie mają ucieczki. Rosną w jednym miejscu przez cale życie, co w miastach bywa dla nich sporym wyzwaniem – mało miejsca, ubita i zasolona gleba, niszczące dla korzeni i obniżające poziom wód powierzchniowych remonty i budowy, wycinki… Ale walczą dzielnie i świadczą nam przy tym niezastąpione usługi: produkują tlen, redukują stężenie CO2, zatrzymują wodę, oczyszczają powietrze z pyłów, obniżają poziom hałasu i TEMPERATURĘ, dają nam cień, są schronieniem dla mchów, porostów, grzybów, owadów, gadów, płazów, ptaków, ssaków…

 

DZIELNICOWY BUDŻET OBYWATELSKI 

Dlatego dla naszych Bielan napisałam projekt, mający na celu poprawę warunków siedliskowych starych drzew: zwiększenie powierzchni mis, w których rosną, rozluźnienie i ściółkowanie gleby, mikoryzę, zapobieganie ubicia ziemi. Dzięki tym zabiegom pożyją jeszcze długo, a w ich obecności lepiej przyjmą się nowe nasadzenia (udowodnione).

CO ROBIĆ

Wystarczy kliknąć i oddać głos na projekt dzielnicowy (Bielany) nr 21 Zadbajmy o wiekowe bielańskie drzewa

DODATKOWO

Najlepiej zagłosować poprzez powyższy link, bo za każde jego wykorzystanie zdobywam punkt. Jeśli zbiorę ich wystarczająco dużo, to dostanę jakąś nagrodę. Nie wiem jaką, ale jaka by nie była, przeznaczę ją na cele charytatywne.
Uwaga! Udział w głosowaniu mogą brać również dzieci. Warszawskie dzieci…

Za każdy głos stokrotnie dziękuję w imieniu swoim, bielańskich lip i dzięcioła.

Stare drzewa są nam niezbędne do życia. Im starsze, tym lepsze.

Pięknego lata życzę i do zobaczenia na macie – namaste,
Bodzia Matulaniec
Certyfikowana Inspektorka Drzew | nr legitymacji CID/554/2021

Powyższy cytat pochodzi z książki mojej nauczycielki Restorative Yogi, Judith H. Lasater ‘A Year of Living Your Yoga’, wyd. Rodmell Press, Berkeley, California 2006, tłum. BM.