Loesje o Jodze | Warsztaty Kreatywnego Pisania

Loesje pisze na Starych Bielanach!
LOESJE [luszje], czyli po polsku Lusia, to imię holenderskiej dziewczyny, które od ponad 30 lat gości na czarno-białych plakatach z inspirującymi hasłami. Loesje to również grupa ludzi działających na całym świecie na rzecz wolności słowa i aktywizmu społecznego. Prowadzą warsztaty kreatywnego pisania, podczas których powstają plakaty w różnych językach, a także twórcze akcje w przestrzeni miejskiej.

Tej jesieni Loesje zaprasza na warsztaty kreatywnego pisania, związane z tematyką jogową (acz nie tylko!)

 

CZAS
Niedziela 20 października godz. 17-20

MIEJSCE
JogaBo szkoła jogi | sala lekcyjna w Zespole Szkół nr 119 | ul. Zuga 16 wejście od Babickiej | autobus i tramwaj przystanek AWF, metro Stare Bielany, veturilo Kasprowicza, rowery można przypiąć pod wejściem, samochody zaparkować na ulicy bezpłatnie

AKCJA
Warsztaty Loesje to zabawa skojarzeniami słownymi i pisanie krótkich tekstów, krytycznych, czasem pełnych ironii, czasem zabawnych, jednak zawsze mających pozytywne przesłanie.
Warsztaty skłaniają do refleksji nad znaczeniem słów i ich wieloznacznością, uzależnioną od kontekstu wypowiedzi.
Najbardziej inspirujące teksty o jodze, będące finalnym efektem wcześniejszych warsztatów w JogaBo, zostaną teraz zredagowane  w hasła, które złożą się nową serię minimalistycznych plakatów, podpisanych imieniem Loesje, które później będą dostępne w zasobach na www.loesje.pl oraz www.loesje.org.
W sesji redakcyjnej mogą wziąć udział osoby, które nie były dotychczas na żadnych warsztatach Loesje.

KORZYŚCI
Kreatywne pisanie Loesje pobudza twórcze myślenie, inspiruje do zabawy schematami językowymi i wyrażania swoich myśli w postaci krótkich, niekonwencjonalnych tekstów.
Zajęcia rozwijają nieschematyczne wykorzystywanie języka poprzez współdziałanie w grupie. Skłaniają do refleksji nad znaczeniem słów i ich możliwą wieloznacznością, uzależnioną od kontekstu wypowiedzi.

PROWADZENIE
Emilia Skiba – antropolożka kultury i moderatorka kreatywnego pisania metodą Loesje oraz członkini międzynarodowego zarządu Loesje International.

CO ZABRAĆ
Otwartą głowę.
Zapewniamy niezbędne do warsztatów materiały, kawę, herbatę, domowe ciasto.

CENA
35zł | warsztaty mają charakter non-profit, cena pokrywa wyłącznie wynagrodzenie dla osoby prowadzącej i koszt wynajęcia sali.
Gwarantujemy wspaniałe doświadczenie, pakiet pocztówek i wlepek Loesje, picie i jedzenie.

ZAPISY
Wystarczy wysłać e-mail na adres bodzia@jogaBo.pl i wpłacić 35zł na podane w odpowiedzi konto.
Ze względu na komfort wspólnej pracy, liczba miejsc ograniczona do 15. Kto pierwszy ten lepszy!

Serdecznie zapraszam,
Bodzia Matulaniec
JogaBo… warto!