Loesje o Jodze | Warsztaty Redakcji Końcowej

Loesje pisze na Starych Bielanach!
LOESJE [luszje], czyli po polsku Lusia, to imię holenderskiej dziewczyny, które od ponad 30 lat gości na czarno-białych plakatach z inspirującymi hasłami. Loesje to również grupa ludzi działających na całym świecie na rzecz wolności słowa i aktywizmu społecznego. Prowadzą warsztaty kreatywnego pisania, podczas których powstają plakaty w różnych językach, a także twórcze akcje w przestrzeni miejskiej.

W grudniu Loesje zaprasza na warsztaty redakcji końcowej, związane z tematyką jogową (acz nie tylko!)

 

CZAS
Wigilia Wigilii | niedziela grudnia | 23.12 godz. 17-20

MIEJSCE
JogaBo szkoła jogi | sala lekcyjna w Zespole Szkół nr 119 | ul. Zuga 16 wejście od Babickiej | autobus i tramwaj przystanek AWF, metro Stare Bielany, veturilo Kasprowicza, rowery można przypiąć pod wejściem, samochody zaparkować na ulicy bezpłatnie

AKCJA
Warsztaty Loesje to zabawa skojarzeniami słownymi i pisanie krótkich tekstów, krytycznych, czasem pełnych ironii, czasem zabawnych, jednak zawsze mających pozytywne przesłanie.
Warsztaty skłaniają do refleksji nad znaczeniem słów i ich wieloznacznością, uzależnioną od kontekstu wypowiedzi.
Najbardziej inspirujące teksty o jodze, będące finalnym efektem wcześniejszych warsztatów w JogaBo, zostaną teraz zredagowane  w hasła, które złożą się nową serię minimalistycznych plakatów, podpisanych imieniem Loesje, które później będą dostępne w zasobach na www.loesje.pl oraz www.loesje.org.
W sesji redakcyjnej mogą wziąć udział również osoby, które nie były dotychczas na żadnych warsztatach Loesje.

KORZYŚCI
Kreatywne pisanie Loesje pobudza twórcze myślenie, inspiruje do zabawy schematami językowymi i wyrażania swoich myśli w postaci krótkich, niekonwencjonalnych tekstów.
Zajęcia rozwijają nieschematyczne wykorzystywanie języka poprzez współdziałanie w grupie. Skłaniają do refleksji nad znaczeniem słów i ich możliwą wieloznacznością, uzależnioną od kontekstu wypowiedzi.

CO ZABRAĆ
Otwartą głowę i strój do jogi.
Zapewniamy niezbędne do warsztatów materiały, kawę, herbatę, domowe ciasto, a po warsztatach lekcję jogi (dla chętnych, godz. 20:30-22)

CENA
30zł | warsztaty mają charakter non-profit, cena pokrywa wyłącznie wynagrodzenie dla osoby prowadzącej i koszt wynajęcia sali.
Gwarantujemy wspaniałe doświadczenie, pakiet pocztówek i wlepek Loesje, picie, jedzenie i 90 min jogi.

ZAPISY
Wystarczy wysłać e-mail na adres bodzia@jogaBo.pl i wpłacić 30zł na podane w odpowiedzi konto.
Ze względu na komfort wspólnej pracy, liczba miejsc ograniczona do 15. Kto pierwszy ten lepszy!

Serdecznie zapraszam,
Bodzia Matulaniec
JogaBo… warto!