Myśli sierpniowe

’12 SIERPNIA
Co robi dwulatek, gdy znajdzie coś tak zabawnego jak kałuże błota?
ŻYJĄC Z JOGĄ: Jeśli zabierzesz dwulatka na spacer zaraz po deszczu, wiesz, że będzie się on lubił zatrzymać, popatrzeć i pochlapać, z lubością bezgraniczną. Znajdź dzisiaj chwilę, aby stać się jak ten dwulatek, i raduj się światem, choćby przez minutę.

14 SIERPNIA
Tylko ktoś, kogo szczerze kocham, może doprowadzić mnie do szału.
ŻYJĄC Z JOGĄ: Przywiązanie i niechęć są ze sobą blisko spokrewnione. Wpływ ma na mnie zarówno to, co kocham, jak i to, czego nienawidzę. Praktykuj dziś te asany, które uwielbiasz, jak i te, których nie cierpisz. Stwórz przestrzeń dla spokojnego umysłu.

16 SIERPNIA
Jeśli chcesz zrozumieć cud, spójrz na twarz dziecka, które z bliska przygląda się robakowi.
ŻYJĄC Z JOGĄ: To smutne, gdy przestajemy dziwić się światu. Dziwienie się jest doskonałym połączeniem ciekawości, wdzięczności i przytomnej obecności. Znajdź dziś coś do obserwacji, co może Cię zadziwić – kwiat, niebo, drzewo ? i zauważ jak ponownie łączy Cię to z życiem.

23 SIERPNIA
W jodze nie chodzi o to, aby dosięgnąć do paluchów; chodzi o to, czego się możemy się nauczyć, pochylając się ku nim.
ŻYJĄC Z JOGĄ: Zwykliśmy zapominać o tym, iż joga jest procesem odkrywania siebie, a nie zestawem ćwiczeń. Podczas dzisiejszej praktyki, w każdą pozycję wchodź tylko do dwóch trzecich swoich możliwości. Skup się na doświadczaniu, nie ma celu.

25 SIERPNIA
Ambiwalentność jest częścią każdej relacji międzyludzkiej.
ŻYJĄC Z JOGĄ: Wszyscy odczuwamy sprzeczne uczucia, nawet w stosunku do osób dla nas najważniejszych. Kiedy poczujesz to dzisiaj, zatrzymaj się, głęboko oddychaj i pozwól sobie na możliwie najsilniejszą ambiwalencję uczuć. A potem się uśmiechnij i kontynuuj swój dzień.

31 SIERPNIA
Zamiast na głowie, skup się na sercu.
ŻYJĄC Z JOGĄ: Usiądź w ciszy i pozwól swojej świadomości osadzić się w okolicy serca. Pozostań tak przez dziesięć oddechów. I z tego miejsca idź przez przez resztę dnia.’

Powyższe cytaty pochodzą z książki naszej nauczycielki Restorative Yogi, Judith H. Lasater ‚A Year of Living Your Yoga‚ wyd. Rodmell Press, Berkeley, California 2006, s. 122-129 tłum. BM.